Międzyszkolny turniej szachowy

Turniej szachowy - 100 lecie odzyskanie niepodległości przez Polskę

IX Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza

Połam Głowę

Szach Mat w LO

Wielki Turniej Szachowy

I Szaradziarski Turniej Wiedzowy

Sekcję Brydża przy Stowarzyszeniu Omega wspieraja dotacjami Urząd Miejski w Brodnicy oraz Gmina Brodnica.

Młodzi Mistrzowie Perkusji

Relacja z XII Memoriału Marka Nowakowskiego

W minioną sobotę 04.03 w Brodnickim Domu Kultury odbył się XII Memoriał Marka Nowakowskiego w brydżu sportowych, który był największym w historii brodnickiego brydża. Na starcie stanęło 50 par z kilku województw. Nasz turniej odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Jarosława Radacza, którego reprezentował Maciej Rżeński Kierownik Biura Sportu i Turystyki UM, a zorganizowała go sekcja brydża sportowego działająca przy Stowarzyszeniu Omega we współpracy z Brodnickim Domem Kultury i wsparciu Starostwa Powiatowego

 

Memoriał odbył się w ramach  Grand Prix Kujawsko – Pomorskiego Związku Brydża Sportowego oraz Grand Prix Miast Powiatów i Gmin.

 

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Maciej Rżeński, a potem nastąpiło wręczenie nagród najlepszym zawodnikom ubiegłorocznej edycji GP MPiG.

Najwyżej z brodnickich graczy sklasyfikowany został Krzysztof Bielicki, który zajął czwarte miejsce i odebrał z tej okazji pamiątkową statuetkę.

 

XII Memoriał Marka Nowakowskiego okazał się nie tylko dużym sukcesem organizacyjnym i reklamą naszego miasta i regionu, ale także historycznym sukcesem brodnickich brydżystów, którzy zdominowali zawody i zajęli pierwsze, drugie i piąte miejsce.

Zwyciężyła para Kazimierz Namysł – Józef Marchlewicz przed duetem Bernard Cellmer – Zbigniew Nowakowski. 3 i 4 miejsce zajęli bydgoszczanie Tomasz Borucki – Robert Rychlicki oraz Bartłomiej Kamelski i Maciej Łaniewski, który występuje w I lidze. 5 miejsce przypadło Piotrowi Iwanusowi grającemu w parze z synem Krzysztofem. W pierwszej połówce turnieju znalazło się jeszcze kilka par z naszego miasta i powiatu.

 

W ramach opłaty startowej, każdy z uczestników zmagań przy zielonym stoliku otrzymał dwudaniowy obiad przygotowany przez Restaurację „U Bosmana” oraz miał do dyspozycji szwedzki stół ze słodyczami i ciepłymi napojami. Najlepsi brydżyści otrzymali pamiątkowe puchary oraz atrakcyjne nagrody. Organizacja zawodów na taką skalę nie byłaby możliwa bez wsparcia wyżej wymienionych instytucji. Już teraz Zarząd KPZBS przyznał naszemu miastu prawo do organizacji zawodów z cyklu Grand Prix w przyszłym roku.

 

Wszyscy chętni chcący spędzić w tygodniu kilka godzin przy zielonym stoliku mogą uczestniczyć w poniedziałkowych spotkaniach brydżowych, które organizowane są w każdy poniedziałek w brodnickim Domu Kultury, początek godz. 17.20.

Krzyżówki i szachy

9 lutego br.  ponad 30 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszego powiatu, przybyło wraz z rodzicami i  nauczycielami do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Brodnicy, na I Powiatowy Turniej Szachowy i Łamania Głowy. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie OMEGA oraz Brodnicki Klub Szaradzistów ,,Jolka”. Patronat honorowy nad turniejem objął starosta brodnicki Piotr Boiński.

 W ciągu 2 godzin młodzi szaradziści rozwiązywali krzyżówki tematyczne, homonimy, anagramy i rebusy .Najlepszym okazał się Jakub Kwaśniewski, zdobywając 29 pkt na 35 możliwych, tym samym  zajął I miejsce. Na drugim uplasował się Igor Gęsicki (27 pkt), a na trzecim Konstancja Szarek (24 pkt) - wszyscy ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Brodnicy. Drugą grupę stanowili szachiści.   Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, z czasem 15 minut  dla zawodnika. Sędzią zawodów był Marcin Kołodziejski. Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Stanisław Czajkowski najlepszemu szachiście wręczył  puchar. Otrzymał  go Hubert Malinowski z Gimnazjum nr 2 w Brodnicy. Wszyscy szaradziści i szachiści otrzymali nagrody rzeczowe. Zadanie zostało dofinansowane przez powiat brodnicki, a ponieważ  tego dnia było mroźno,  Stowarzyszenie Omega zapewniło wszystkim uczestnikom gorącą herbatę.

 

Szachy:

 

Wyniki indywidualne w kategorii szkoły podstawowe - chłopcy:

 

 1. Mateusz Marchlewicz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Brodnicy.
 2. Kacper Malinowski - Szkoła Podstawowa nr 7 w Brodnicy.
 3. Adam Pawłowski - Szkoła Podstawowa nr 1 w Brodnicy.

 

Wyniki indywidualne w kategorii szkoły podstawowe – dziewczęta:

 

 1. Zuzanna Chojnacka - Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osieku.
 2. Marta Lewandowska - Szkoła Podstawowa w Wielkim Leźnie.
 3. Kinga Malinowska - Szkoła Podstawowa w Wielkim Leźnie.

 

Wyniki indywidualne w kategorii gimnazjum -  chłopcy:

 

 1. Hubert Malinowski – Gimnazjum nr 2 w Brodnicy.
 2. Kacper Marchlewicz - Gimnazjum nr 2 w Brodnicy.

 

Wyniki drużynowe w kategorii szkół podstawowych:

 

 1. Szkoła Podstawowa w Wielkim Leźnie.
 2. Szkoła Podstawowa nr 7 w Brodnicy.
 3. Szkoła im. Mikołaja Kopernika w Nowych Świerczynach.
 4. Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osieku.

 

Wyniki drużynowe w kategorii gimnazjów :

 

 1. Gimnazjum nr 2 w Brodnicy.
 2. Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim.

Gimnastykuj nie tylko swoje ciało, także i umysł

Koncert Wiosenny 2016

Wyścig rowerowy Dookoła Zielonego Wzgórza

Bądźmy Zdrowi - Konkurs Krzyżówkowy

Szkolenia brydża - Bydgoszcz

Muzyczny Camping 2015

Patronaty - Muzyczny Camping

Wnioski o przyznanie Dyplomu Honorowego Ministra Kultury

"Poznaj sąsiada. Dbaj o zieleń"

Dookoła Zielonego Wzgórza - 2015

XVIII Biesiada z Rozrywką

VI Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza

Koncert Wiosenny Uczniów Szkoły Muzycznej

X Memoriał Marka Nowakowskiego w brydżu sportowym

Scrabble

V Jesienny Maraton MTB Po Pojezierzu Brodnickim

Turniej Szaradziarski Dla Uczniów

Turniej piłki nożnej

Rajd Brodnicki 29-30.08.2014

Muzyczny Camping 2014 w prasie

Turniej siatkówki plażowej 2014

Muzyczny Camping 2014

Relacja z MC 2014: http://youtu.be/frc8gDKQxXc

Dookoła ZielonegoWzgórza

IX Memoriał Marka Nowakowskiego w brydżu sportowym

W sobotę 8 marca rozegrany został IX Memoriał Marka Nowakowskiego w brydżu sportowym.
Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Brodnicy oraz Prezesa Stowarzyszenia Omega Zdzisława Brążkiewicza
Turniej poprzedziła ceremonia podsumowująca Grand Prix Miast Powiatów i Gmin 2013, którą poprowadził Prezes KPZBS Wiesław Paczkowski wraz z szefem sekcji brydża sportowego działającej przy Stowarzyszeniu Omega Kazimierzem Namysłem.
Zwycięzcą ubiegłorocznej edycji GP MPiG w której startowało 218 zawodników został Andrzej Wojnowski reprezentujący barwy Omegi Brodnica.
Tegoroczny memoriał, który przypadł w Dzień Kobiet był prawdziwym popisem pań gdyż wszystkie miejsca na podium zajęły pary mikstowe. Zwyciężyli rypinianie Anna Leśniewska z Andrzejem Rywockim przed zawodnikami Omegi Małgorzatą i Leszkiem Lipka oraz parą z Wąbrzeźna Anna Borowska - Marek Niemir
W turnieju startowały 33 pary z terenu województwa kujawsko - pomorskiego i mazowieckiego, a także co było sporym zaskoczeniem przedstawiciele ekstraklasy z Konina. Wszyscy uczestnicy otrzymali gorący posiłek i mogli skorzystać z bezpłatnego kącika z kawą, herbatą i słodyczami
Zmagania brydżystów nie byłyby możliwe bez wsparcia Stowarzyszenia Omega, Burmistrza Brodnicy, Restauracji Omega, Telewizji Eltronik.

Koncert Noworoczny - Wieczór kolęd w Omedze

W I LO grali w szachy

I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej oraz Stowarzyszenie OMEGA zorganizowało Mikołajkowy turniej szachowy. Zawody odbyły się 11 grudnia w internacie I LO. Do rywalizacji stanęło 36 szachistów z Brodnicy, Bobrowa, Karnkowa oraz Nadroża. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund, po 10 minut dla zawodnika.    W kategorii chłopców zwyciężył Marcin Markowski z Karnkowa, natomiast w kategorii dziewcząt Agnieszka Hein z I LO w Brodnicy. Prezes zarządu kujawsko-pomorskiego związku szachowego w Bydgoszczy Benedykt Mroziński najlepszym szachistom wręczał nagrody.

Każdy uczestnik otrzymał słodkie upominki oraz nagrody niespodzianki, ufundowane przez Stowarzyszenie Omega. Zawody prowadził i sędziował Marcin Kołodziejski. Był to jeden z większych brodnickich turniejów w tym roku, w którym uczestniczyła młodzież. Podczas spotkania dyskutowano na temat działalności szachowej w powiecie brodnickim. Rozmawiano także na temat powołania V ligi szachowej województwa kujawsko – pomorskiego. Planowany jest udział w tych rozgrywkach młodzieżowej drużyny z I LO w Brodnicy. Byłby to powrót szachistów z Brodnicy do wojewódzkich rozgrywek po 5 latach przerwy!

Brydżowy Omega Cup 2013

36 brydżystów z Brodnicy, Rypina, Górzna, Żuromina, Sierpca, Lipna, Jabłonowa Pom. i Świecia n.Osą rywalizowało w turnieju o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Omega. Zawody odbyły się w sobotę, 12 października w restauracji Omega na Zielonym Wzgórzu.  

W turnieju zwyciężyła para Mirosław Skarbek - Zbigniew Rychlik z Rypina. Wszystkie pozostałe czołowe lokaty padły łupem naszych trzecioligowców, reprezentujących barwy Stowarzyszenia Omega Brodnica. Poza zwycięzcami na podium i tuż za nim uplasowali się kolejno: 2. Krzysztof Bielicki z Andrzejem Wojnowskim; 3. Małgorzata i Leszek Lipkowie; 4. Elżbieta i Bogumił Kupczykowie oraz 5. Kazimierz Namysł z Andrzejem Sędłakiem. Wszystkie brydżowe pary z czołówki otrzymały okolicznościowe puchary oraz nagrody finansowe i rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie Omega. Trofea osobiście wręczył prezes Zdzisław  Brążkiewicz.

- Każdy  uczestnik turnieju mógł skorzystać z kącika kawowego - podkreślił Kazimierz Namysł, szef sekcji brydża Stow. Omega. - Zwłaszcza przyjezdni zawodnicy chwalili warunki, jakie im stworzyli organizatorzy turnieju w restauracji Omega. Obiecali też sportowy rewanż za rok.

Muzyczny Camping 2013

Zdjęcia - Robert Berent:

https://www.facebook.com/robert.berent

Turniej Siatkówki Plażowej

W ubiegłą sobotę na plaży nad jeziorem Niskie Brodno rozegrany został Turniej Siatkówki Plażowej. Do walki o puchar burmistrza Miasta Brodnicy i prezesa Stowarzyszenia Omega wystartowało prawie czterdzieści par.

Turniej rozgrywany był na kilku boiskach. Brało w nim udział wielu zawodowych siatkarzy m.in. siatkarze z Plus Ligi (Piotr Łukasik,  Bartosz Mariański - Indykpol AZS Olsztyn i zawodnicy Delecty Bydgoszcz – Marcin Waliński i Tomasz Bonisławski), Dawid Popek - srebrny medalista Mistrzostw Europy Juniorów z 2008 w siatkówce plażowej, Piotr Janiak – złoty i srebrny medalista Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, który poza sezonem plażowym trenuje w II-ligowej drużynie, podobnie jak nasz zawodnik brodniczanin Piotr Wiśniewski.

Zwycięzcami turnieju w kategorii OPEN zostali faworyci Popek / Janiak. Pokonali oni w finale po zaciętej walce parę Wiśniewski / Skórski. Trzecie miejsce zajęła para Mariański / Radzikowski.

W kategorii KOBIET triumfowały Daria Woźniak / Dominika Balcerowicz, które w finale pokonały faworyzowaną parę Aneta Gancarczyk / Sylwia Pilarek. Trzecie miejsce zajęły Anna Hohn / Karolina Kirszenstein.

W obliczu mistrzostw świata w Starych Jabłonkach impreza nad Niskim Brodnem cieszyła się zrozumiałym zainteresowanie, przede wszystkim uczestników.

(vika)

Gimnastykuj nie tylko swoje ciało, ale i umysł

    Sekcja gier i rozrywek umysłowych działająca w  stowarzyszeniu ,,Omega”  w ramach  Dni Brodnicy zorganizowała turnieje dla uczniów i osób dorosłych pn. ,,Gimnastykuj nie tylko swoje ciało, ale i umysł”. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Brodnicy.

    W turnieju rozegranym 15 czerwca w Ośrodku Sportu i Rekreacji, startowała rekordowa liczba zawodników (46). Po raz pierwszy na zawody do Brodnicy przyjechało dziesięć osób. Osoby te otrzymały przewodnik ,,Powiat brodnicki i okolice”, przekazany przez starostę powiatu brodnickiego.

   Rafał Rogowski z Pabianic został mistrzem Brodnicy, zdobywając 115 pkt (na 130 możliwych). Zwycięzca otrzymał  puchar Burmistrza Brodnicy, który wręczył dyrektor Ośrodka Leonard Paluszyński. Drugie miejsce zajął Mariusz Góralski z Wrocławia, trzecia była Agnieszka Warwas z Poznania – oboje po 113 pkt. Najlepszym brodniczaninem okazał się Andrzej Przeczewski (71 pkt), startował też Andrzej Nyka i Wiktor Kamiński z Pokrzydowa. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez starostę, burmistrza, Stowarzyszenie Omega, redakcję ,,Rozrywki”, Bank Spółdzielczy i innych sponsorów. Oprócz potyczek z ,,kratkami” można  było sprawdzić swoje umiejętności w grze w kręgle czy w darta. Pierwszą rywalizację prowadził Leszek Kisielewicz, drugą Tomasz Kamiński. Najwięcej butelkowatych figur przewrócił kulą Andrzej Boniecki z Torunia, a Krzysztof Zawadzki ze Sampławy nie miał sobie równych przy tarczy podzielonej na punktowane części. Obaj zwycięzcy otrzymali puchary, a nagrody w postaci sprzętu sportowego pozostali zawodnicy.

    W przeddzień mistrzostw w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 (dawniej SP nr 1) rywalizowali uczniowie siedmiu brodnickich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Rozwiązywali oni zestawy zadań przygotowane przez Henryka Kołodziejskiego i Arkadiusza Dybałę z ,, Rozrywki”. W skład komisji weszli nauczyciele z poszczególnych szkół. Nad całością czuwała wicedyrektor szkoły – Jolanta Liżewska. Puchar burmistrza Brodnicy wywalczyła drużyna z Gimnazjum nr 1 w składzie: Marta Ochlak, Sandra Deuter i Marcin Szylka. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2: Emilia Kubicz, Kamila Janczak i Maciej Sobczak. Zmaganiom, przeplatanym występami wokalno-tanecznymi i grami planszowymi towarzyszyły zmagania na torach kręglarskich. Dopiero dogrywka po zaciętej i wyrównanej rywalizacji wyłoniła zwycięską drużynę – wygrały uczennice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3: Julia Antkowiak, Lidia Szymańska i Julia Sokołowska. Zwycięskie drużyny oraz pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.

    Wszyscy dorośli oraz uczniowie podkreślali wspaniałą atmosferę panującą podczas imprez. Była to kolejna promocja naszego miasta i powiatu.

Kryształowy jubileusz ,,JOLKI”

  W tym roku Brodnicki Klub Szaradzistów „Jolka” obchodził piętnaste urodziny.  Z tej okazji 14 czerwca w Brodnickim Domu Kultury, odbyło się spotkanie członków i sympatyków. Henryk Kołodziejski, prezes i założyciel klubu, przypomniał jego bogatą historię: zorganizowane turnieje, przeprowadzone losowania nagród, ciekawe spotkania ze znanymi ludźmi. Były listy gratulacyjne i okolicznościowe od starosty brodnickiego i zespołu „Rozrywki”, a Stanisław Bruszkowski, prezes Federacji Klubu Szaradzistów oraz wicedyrektor BDK Katarzyna Ziętkiewicz, życzyli członkom wszystkiego najlepszego.

  W tym dniu odbyło się także publiczne losowanie nagród z „Rozrywki” nr 10. Na adres Brodnickiego Domu Kultury wpłynęło ponad 4 tys. listów i kartek z kraju oraz kilkanaście przesyłek z zagranicy. Rozlosowano również nagrody specjalne, ufundowane przez stowarzyszenie Omega, w tym za krzyżówkę z okładki (rozwiązanie: Dolina Drwęcy). Autorem zdjęcia na okładce jest Przemysław Majchrzak.

Turniej szachowy o puchar Burmistrza Miasta z okazji „Dni Brodnicy”

Dookoła Zielonego Wzgórza

1 czerwca 2013 roku na terenie kompleksu nad Niskim Brodnem przy ul. Wczasowej odbył się rowerowy wyścig o Puchar Prezesa brodnickiego Stowarzyszenia "Omega" Zdzisława Brążkiewicza oraz Fundacji "Sportowa Polska" Roberta Korzeniowskiego i nagrodę Fundacji Dary Losu Ryszarda Rynkowskiego i. Wyścig miał charakter rekreacyjny i zgromadził na starcie 30 młodych zawodników. Najmłodsi uczestnicy wyścigu ścigali się na odcinku 50 metrów, zaś starsi pokonali czterokrotnie pętle 700 m. Jeden z organizatorów sobotniego wyścigu Arkadiusz Popławski powiedział: "Jako organizatorzy jesteśmy mile zaskoczeni frekwencją. Cieszy nas fakt, iż znalazło się tak wielu chętnych wśród najmłodszych, aby wziąć udział w rywalizacji". Robert Korzeniowski był "...zachwycony atmosferą imprezy. Kolarstwo nie jest sportem masowo uprawianym. Patrząc na młodych zawodników widać, że sport ten sprawia frajdę maluchom, a także widać zaangażowanie rodziców co cieszy". Jak powiedział: "Swego czasu Brodnica kojarzyła mu się z ładnym miasteczkiem, przez które przejeżdżał. Od 1czerwca bardzo chętnie będę je odwiedzał aby brać udział w imprezach". Nastroje wśród zawodników czekających na początek wyścigu były radosne, na twarzach niektórych widać było lekką tremę czy pokonają trudy trasy, która biegła między innymi po twardych chodnikach wokół kompleksu, jak i ścieżkami polnymi na pobliskich terenach zielonych. Dopingowani przez najbliższych pokonywali trudne podjazdy. Najlepszymi  zawodniczkami okazały się: Bodnar Julia, Głowacka Jagoda i Górna Alicja, wśród chłopców: Gołkowski Miłosz, Niewidziała Oskar i Rinkel Hubert. Najlepszym zawodnikom wyścigu wokół Zielonego Wzgórza dyplomy, nagrody rzeczowe na "pudle" wręczali wybitny sportowiec Robert Korzeniewski i artysta Ryszard Rynkowski. Gwiazdy stojące na czele swoich fundacji bardzo chętnie rozdawały autografy, pozowali do pamiątkowych fotografii. Dla uczestników organizatorzy przygotowali quizy, konkursy i inne atrakcje.

Koncert Julii Vikman - Ballady i Romanse Rosyjskie

VIII Memoriał im. Marka Nowakowskiego w brydżu sportowym

Noworoczny koncert z udziałem uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Brodnicy

Muzyka pod choinkę

W I LO grali w szachy

Liryczny wieczór z Mariuszem Lubomskim

Szaradziarska Brodnica

Jesienny Maraton MTB

Open Air Festival Loging 2012

XVII Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Brodnicy

VIII Memoriał im. Czesława Popławskiego

Brama Mazur 2012

Muzyczny Camping - 30 lat później

Turniej siatkówki plażowej

Muzyka królewny Anny

Na szlaku św. Jakuba

Omega Fashion Show

Koncert Noworoczny

Francuskie nastroje

Pożegnanie Lata na Zielonym Wzgórzu

Turniej siatkówki plażowej

VII Memoriał im. Czesława Popławskiego

Brama Mazur 2011

Blues Rock Meeting 2011

Powitanie Lata na Zielonym Wzgórzu

Wiosenny Koncert

Początki Stowarzyszenia Omega

Muzyczny Camping 2015

Patronaty - Muzyczny Camping

Wnioski o przyznanie Dyplomu Honorowego Ministra Kultury

"Poznaj sąsiada. Dbaj o zieleń"

Dookoła Zielonego Wzgórza - 2015

XVIII Biesiada z Rozrywką

VI Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza

Koncert Wiosenny Uczniów Szkoły Muzycznej

X Memoriał Marka Nowakowskiego w brydżu sportowym

Scrabble

V Jesienny Maraton MTB Po Pojezierzu Brodnickim

Turniej Szaradziarski Dla Uczniów

Turniej piłki nożnej

Rajd Brodnicki 29-30.08.2014

Muzyczny Camping 2014 w prasie

Turniej siatkówki plażowej 2014

Muzyczny Camping 2014

Relacja z MC 2014: http://youtu.be/frc8gDKQxXc

Dookoła ZielonegoWzgórza

IX Memoriał Marka Nowakowskiego w brydżu sportowym

W sobotę 8 marca rozegrany został IX Memoriał Marka Nowakowskiego w brydżu sportowym.
Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Brodnicy oraz Prezesa Stowarzyszenia Omega Zdzisława Brążkiewicza
Turniej poprzedziła ceremonia podsumowująca Grand Prix Miast Powiatów i Gmin 2013, którą poprowadził Prezes KPZBS Wiesław Paczkowski wraz z szefem sekcji brydża sportowego działającej przy Stowarzyszeniu Omega Kazimierzem Namysłem.
Zwycięzcą ubiegłorocznej edycji GP MPiG w której startowało 218 zawodników został Andrzej Wojnowski reprezentujący barwy Omegi Brodnica.
Tegoroczny memoriał, który przypadł w Dzień Kobiet był prawdziwym popisem pań gdyż wszystkie miejsca na podium zajęły pary mikstowe. Zwyciężyli rypinianie Anna Leśniewska z Andrzejem Rywockim przed zawodnikami Omegi Małgorzatą i Leszkiem Lipka oraz parą z Wąbrzeźna Anna Borowska - Marek Niemir
W turnieju startowały 33 pary z terenu województwa kujawsko - pomorskiego i mazowieckiego, a także co było sporym zaskoczeniem przedstawiciele ekstraklasy z Konina. Wszyscy uczestnicy otrzymali gorący posiłek i mogli skorzystać z bezpłatnego kącika z kawą, herbatą i słodyczami
Zmagania brydżystów nie byłyby możliwe bez wsparcia Stowarzyszenia Omega, Burmistrza Brodnicy, Restauracji Omega, Telewizji Eltronik.

Koncert Noworoczny - Wieczór kolęd w Omedze

W I LO grali w szachy

I Liceum Ogólnokształcące im. Filomatów Ziemi Michałowskiej oraz Stowarzyszenie OMEGA zorganizowało Mikołajkowy turniej szachowy. Zawody odbyły się 11 grudnia w internacie I LO. Do rywalizacji stanęło 36 szachistów z Brodnicy, Bobrowa, Karnkowa oraz Nadroża. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund, po 10 minut dla zawodnika.    W kategorii chłopców zwyciężył Marcin Markowski z Karnkowa, natomiast w kategorii dziewcząt Agnieszka Hein z I LO w Brodnicy. Prezes zarządu kujawsko-pomorskiego związku szachowego w Bydgoszczy Benedykt Mroziński najlepszym szachistom wręczał nagrody.

Każdy uczestnik otrzymał słodkie upominki oraz nagrody niespodzianki, ufundowane przez Stowarzyszenie Omega. Zawody prowadził i sędziował Marcin Kołodziejski. Był to jeden z większych brodnickich turniejów w tym roku, w którym uczestniczyła młodzież. Podczas spotkania dyskutowano na temat działalności szachowej w powiecie brodnickim. Rozmawiano także na temat powołania V ligi szachowej województwa kujawsko – pomorskiego. Planowany jest udział w tych rozgrywkach młodzieżowej drużyny z I LO w Brodnicy. Byłby to powrót szachistów z Brodnicy do wojewódzkich rozgrywek po 5 latach przerwy!

Brydżowy Omega Cup 2013

36 brydżystów z Brodnicy, Rypina, Górzna, Żuromina, Sierpca, Lipna, Jabłonowa Pom. i Świecia n.Osą rywalizowało w turnieju o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Omega. Zawody odbyły się w sobotę, 12 października w restauracji Omega na Zielonym Wzgórzu.  

W turnieju zwyciężyła para Mirosław Skarbek - Zbigniew Rychlik z Rypina. Wszystkie pozostałe czołowe lokaty padły łupem naszych trzecioligowców, reprezentujących barwy Stowarzyszenia Omega Brodnica. Poza zwycięzcami na podium i tuż za nim uplasowali się kolejno: 2. Krzysztof Bielicki z Andrzejem Wojnowskim; 3. Małgorzata i Leszek Lipkowie; 4. Elżbieta i Bogumił Kupczykowie oraz 5. Kazimierz Namysł z Andrzejem Sędłakiem. Wszystkie brydżowe pary z czołówki otrzymały okolicznościowe puchary oraz nagrody finansowe i rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie Omega. Trofea osobiście wręczył prezes Zdzisław  Brążkiewicz.

- Każdy  uczestnik turnieju mógł skorzystać z kącika kawowego - podkreślił Kazimierz Namysł, szef sekcji brydża Stow. Omega. - Zwłaszcza przyjezdni zawodnicy chwalili warunki, jakie im stworzyli organizatorzy turnieju w restauracji Omega. Obiecali też sportowy rewanż za rok.

Muzyczny Camping 2013

Zdjęcia - Robert Berent:

https://www.facebook.com/robert.berent

Turniej Siatkówki Plażowej

W ubiegłą sobotę na plaży nad jeziorem Niskie Brodno rozegrany został Turniej Siatkówki Plażowej. Do walki o puchar burmistrza Miasta Brodnicy i prezesa Stowarzyszenia Omega wystartowało prawie czterdzieści par.

Turniej rozgrywany był na kilku boiskach. Brało w nim udział wielu zawodowych siatkarzy m.in. siatkarze z Plus Ligi (Piotr Łukasik,  Bartosz Mariański - Indykpol AZS Olsztyn i zawodnicy Delecty Bydgoszcz – Marcin Waliński i Tomasz Bonisławski), Dawid Popek - srebrny medalista Mistrzostw Europy Juniorów z 2008 w siatkówce plażowej, Piotr Janiak – złoty i srebrny medalista Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, który poza sezonem plażowym trenuje w II-ligowej drużynie, podobnie jak nasz zawodnik brodniczanin Piotr Wiśniewski.

Zwycięzcami turnieju w kategorii OPEN zostali faworyci Popek / Janiak. Pokonali oni w finale po zaciętej walce parę Wiśniewski / Skórski. Trzecie miejsce zajęła para Mariański / Radzikowski.

W kategorii KOBIET triumfowały Daria Woźniak / Dominika Balcerowicz, które w finale pokonały faworyzowaną parę Aneta Gancarczyk / Sylwia Pilarek. Trzecie miejsce zajęły Anna Hohn / Karolina Kirszenstein.

W obliczu mistrzostw świata w Starych Jabłonkach impreza nad Niskim Brodnem cieszyła się zrozumiałym zainteresowanie, przede wszystkim uczestników.

(vika)

Gimnastykuj nie tylko swoje ciało, ale i umysł

    Sekcja gier i rozrywek umysłowych działająca w  stowarzyszeniu ,,Omega”  w ramach  Dni Brodnicy zorganizowała turnieje dla uczniów i osób dorosłych pn. ,,Gimnastykuj nie tylko swoje ciało, ale i umysł”. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Brodnicy.

    W turnieju rozegranym 15 czerwca w Ośrodku Sportu i Rekreacji, startowała rekordowa liczba zawodników (46). Po raz pierwszy na zawody do Brodnicy przyjechało dziesięć osób. Osoby te otrzymały przewodnik ,,Powiat brodnicki i okolice”, przekazany przez starostę powiatu brodnickiego.

   Rafał Rogowski z Pabianic został mistrzem Brodnicy, zdobywając 115 pkt (na 130 możliwych). Zwycięzca otrzymał  puchar Burmistrza Brodnicy, który wręczył dyrektor Ośrodka Leonard Paluszyński. Drugie miejsce zajął Mariusz Góralski z Wrocławia, trzecia była Agnieszka Warwas z Poznania – oboje po 113 pkt. Najlepszym brodniczaninem okazał się Andrzej Przeczewski (71 pkt), startował też Andrzej Nyka i Wiktor Kamiński z Pokrzydowa. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez starostę, burmistrza, Stowarzyszenie Omega, redakcję ,,Rozrywki”, Bank Spółdzielczy i innych sponsorów. Oprócz potyczek z ,,kratkami” można  było sprawdzić swoje umiejętności w grze w kręgle czy w darta. Pierwszą rywalizację prowadził Leszek Kisielewicz, drugą Tomasz Kamiński. Najwięcej butelkowatych figur przewrócił kulą Andrzej Boniecki z Torunia, a Krzysztof Zawadzki ze Sampławy nie miał sobie równych przy tarczy podzielonej na punktowane części. Obaj zwycięzcy otrzymali puchary, a nagrody w postaci sprzętu sportowego pozostali zawodnicy.

    W przeddzień mistrzostw w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 (dawniej SP nr 1) rywalizowali uczniowie siedmiu brodnickich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Rozwiązywali oni zestawy zadań przygotowane przez Henryka Kołodziejskiego i Arkadiusza Dybałę z ,, Rozrywki”. W skład komisji weszli nauczyciele z poszczególnych szkół. Nad całością czuwała wicedyrektor szkoły – Jolanta Liżewska. Puchar burmistrza Brodnicy wywalczyła drużyna z Gimnazjum nr 1 w składzie: Marta Ochlak, Sandra Deuter i Marcin Szylka. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2: Emilia Kubicz, Kamila Janczak i Maciej Sobczak. Zmaganiom, przeplatanym występami wokalno-tanecznymi i grami planszowymi towarzyszyły zmagania na torach kręglarskich. Dopiero dogrywka po zaciętej i wyrównanej rywalizacji wyłoniła zwycięską drużynę – wygrały uczennice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3: Julia Antkowiak, Lidia Szymańska i Julia Sokołowska. Zwycięskie drużyny oraz pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.

    Wszyscy dorośli oraz uczniowie podkreślali wspaniałą atmosferę panującą podczas imprez. Była to kolejna promocja naszego miasta i powiatu.

Kryształowy jubileusz ,,JOLKI”

  W tym roku Brodnicki Klub Szaradzistów „Jolka” obchodził piętnaste urodziny.  Z tej okazji 14 czerwca w Brodnickim Domu Kultury, odbyło się spotkanie członków i sympatyków. Henryk Kołodziejski, prezes i założyciel klubu, przypomniał jego bogatą historię: zorganizowane turnieje, przeprowadzone losowania nagród, ciekawe spotkania ze znanymi ludźmi. Były listy gratulacyjne i okolicznościowe od starosty brodnickiego i zespołu „Rozrywki”, a Stanisław Bruszkowski, prezes Federacji Klubu Szaradzistów oraz wicedyrektor BDK Katarzyna Ziętkiewicz, życzyli członkom wszystkiego najlepszego.

  W tym dniu odbyło się także publiczne losowanie nagród z „Rozrywki” nr 10. Na adres Brodnickiego Domu Kultury wpłynęło ponad 4 tys. listów i kartek z kraju oraz kilkanaście przesyłek z zagranicy. Rozlosowano również nagrody specjalne, ufundowane przez stowarzyszenie Omega, w tym za krzyżówkę z okładki (rozwiązanie: Dolina Drwęcy). Autorem zdjęcia na okładce jest Przemysław Majchrzak.

Turniej szachowy o puchar Burmistrza Miasta z okazji „Dni Brodnicy”

Dookoła Zielonego Wzgórza

1 czerwca 2013 roku na terenie kompleksu nad Niskim Brodnem przy ul. Wczasowej odbył się rowerowy wyścig o Puchar Prezesa brodnickiego Stowarzyszenia "Omega" Zdzisława Brążkiewicza oraz Fundacji "Sportowa Polska" Roberta Korzeniowskiego i nagrodę Fundacji Dary Losu Ryszarda Rynkowskiego i. Wyścig miał charakter rekreacyjny i zgromadził na starcie 30 młodych zawodników. Najmłodsi uczestnicy wyścigu ścigali się na odcinku 50 metrów, zaś starsi pokonali czterokrotnie pętle 700 m. Jeden z organizatorów sobotniego wyścigu Arkadiusz Popławski powiedział: "Jako organizatorzy jesteśmy mile zaskoczeni frekwencją. Cieszy nas fakt, iż znalazło się tak wielu chętnych wśród najmłodszych, aby wziąć udział w rywalizacji". Robert Korzeniowski był "...zachwycony atmosferą imprezy. Kolarstwo nie jest sportem masowo uprawianym. Patrząc na młodych zawodników widać, że sport ten sprawia frajdę maluchom, a także widać zaangażowanie rodziców co cieszy". Jak powiedział: "Swego czasu Brodnica kojarzyła mu się z ładnym miasteczkiem, przez które przejeżdżał. Od 1czerwca bardzo chętnie będę je odwiedzał aby brać udział w imprezach". Nastroje wśród zawodników czekających na początek wyścigu były radosne, na twarzach niektórych widać było lekką tremę czy pokonają trudy trasy, która biegła między innymi po twardych chodnikach wokół kompleksu, jak i ścieżkami polnymi na pobliskich terenach zielonych. Dopingowani przez najbliższych pokonywali trudne podjazdy. Najlepszymi  zawodniczkami okazały się: Bodnar Julia, Głowacka Jagoda i Górna Alicja, wśród chłopców: Gołkowski Miłosz, Niewidziała Oskar i Rinkel Hubert. Najlepszym zawodnikom wyścigu wokół Zielonego Wzgórza dyplomy, nagrody rzeczowe na "pudle" wręczali wybitny sportowiec Robert Korzeniewski i artysta Ryszard Rynkowski. Gwiazdy stojące na czele swoich fundacji bardzo chętnie rozdawały autografy, pozowali do pamiątkowych fotografii. Dla uczestników organizatorzy przygotowali quizy, konkursy i inne atrakcje.

Koncert Julii Vikman - Ballady i Romanse Rosyjskie

VIII Memoriał im. Marka Nowakowskiego w brydżu sportowym

Brama Mazur 2012

Noworoczny koncert z udziałem uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Brodnicy

Muzyka pod choinkę

W I LO grali w szachy