Zarząd o planach

Kalendarz imprez (patrz poniżej) oraz przedsięwzięcia na najbliższe kilkanaście miesięcy były tematem pierwszego w 2014 roku spotkania Zarządu Stowarzyszenia Omega, które odbyło się w rozszerzonym składzie 29 stycznia br. w siedzibie przy ul. Ogrodowej.

W trakcie zebrania omówiono harmonogram imprez na 2014 rok oraz związane z ich organizacją koszty, jakie będą udziałem Stowarzyszenia Omega. Zarząd poinformował o złożeniu wniosków do Urzędu Miejskiego o dotacje na realizowane w tym roku zadania, w rezultacie czego Stowarzyszenie uzyskało 9200 złotych dofinansowania. Publiczne wsparcie otrzymały  imprezy: V Ogólnopolski Wyścig Kolarski (1300 zł); Maraton MTB (1300 zł); Szkolenie sportowe - brydż (1400 zł); turnieje brydża sportowego (1300 zł); turnieje siatkówki plażowej (3900 zł). Zarząd zdecydował też o udzieleniu pomocy finansowej w wysokości 1000 złotych inicjatywie pn. „Bieg do Watykanu”. Zarząd postanowił też, że Stowarzyszenie ponownie podejmie się współorganizacji wyścigu kolarskiego z okazji Dnia Dziecka wspólnie z Fundacją Dary Losu. W ubiegłym roku impreza cieszyła się popularnością, uznano więc, że będzie organizowana cyklicznie.

Zarząd nie zdecydował jeszcze ostatecznie o organizacji przez Stowarzyszenie Omega Muzycznego Campingu w 2014 roku. Sprawa pozostaje otwarta. Impreza odbędzie się, jeżeli SO otrzyma dotację z Ministerstwa Kultury oraz Urzędu Marszałkowskiego. Jeśli tak się stanie, Stowarzyszenie wystąpi jako współorganizator imprezy z Urzędem Miejskim w Brodnicy i Brodnickim Domem Kultury.

Na zebraniu mówiono też o planowanym w tym roku turnieju szaradziarskim, organizowanym przez p. Henryka Kołodziejskiego, szefa Sekcji Gier i Rozrywek Umysłowych Stowarzyszenia Omega. Ustalono, że rywalizacja szaradzistów odbędzie się w Zespole Szkół Rolniczych. Zarząd Stowarzyszenia Omega postanowił wystąpić też z wnioskiem do władz lokalnych o wyróżnienie p. Henryka Kołodziejskiego za wspieranie wielu inicjatyw oraz aktywny udział w życiu kulturalnym miasta i powiatu. Na zebraniu zgłoszono też kandydata, któremu Stowarzyszenie zamierza przyznać tytuł Honorowego Członka. Kandydatury na razie postanowiono nie ujawniać publicznie.

Zarząd na zebraniu uznał, że Stowarzyszenie Omega w miarę możliwości wesprze inicjatywę wydawniczą wznowienia po 80 latach „Pojezierza Brodnickiego” Józefa Leliwy-Piotrowicza.

Na spotkaniu podjęto również bieżące sprawy organizacyjne. Zarząd postanowił obniżyć wysokość składek dla członków zwyczajnych Stowarzyszenia Omega. Roczna składka w 2014 wyniesie 60 złotych (poprzednio 120 złotych). Członkowie wspierający zapłacą składkę w niezmienionej wysokości 1200 złotych. Zarząd poinformował również, że sprawozdanie finansowe za 2013 rok przedstawione zostanie do końca lutego br.

 

 

 

 

STOWARZYSZENIE OMEGA

Kalendarz imprez w sezonie 2014

Zapraszamy:

23 stycznia, g. 18.00

NOWOROCZNY KONCERT KOLĘD uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Brodnicy z udziałem Ryszarda Rynkowskiego i Mariusza Lubomskiego

            Miejsce: Restauracja OMEGA

8 marca, g. 10.00

Otwarty TURNIEJ BRYDŻA SPORTOWEGO w ramach Grand Prix Województwa Kujawsko – Pomorskiego, im. Marka Nowakowskiego, pod patronatem Burmistrza Miasta Brodnicy

            Miejsce: Restauracja OMEGA

1 czerwca

DOOKOŁA ZIELONEGO WZGÓRZA – Stowarzyszenia Omega i Fundacji DARY LOSU - wyścig kolarski dla dzieci, konkursy, zabawy

Miejsce: ZIELONE WZGÓRZE, nad Jeziorem Niskie Brodno

19 lipca

FESTIWAL MUZYCZNY CAMPING - występy zespołów rockowych i bluesowych

Miejsce: ZIELONE WZGÓRZE, nad Jeziorem Niskie Brodno

lipiec

TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ

Miejsce: ZIELONE WZGÓRZE, nad Jeziorem Niskie Brodno

19 października

IV MARATON MTB PO POJEZIERZU BRODNICKIM

 Miejsce: ZIELONE WZGÓRZE, nad Jeziorem Niskie Brodnica

24 października

TURNIEJ SZARADZIARSKI dla uczniów wszystkich typów szkół

Miejsce: Zespół Szkół Rolniczych w Brodnicy

październik

TURNIEJ BRYDŻA SPORTOWEGO o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Omega. Turniej organizowany w ramach Grand Prix Miast i Gmin

3 grudnia

II TURNIEJ SZACHOWY o Puchar  Burmistrza Miasta Brodnicy

Miejsce: I  Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy

Stowarzyszenie Omega

ul. Wczasowa 1A
87-300 Brodnica
Telefon: 56 12 345 67
E-mail: zbperfekt@eisp.pl