Wieści z klubu ,,Jolka”

W pierwszą sobotę maja 52 zawodników z całego kraju przybyło na VII Szaradziarskie Mistrzostwa  Grudziądza. Wśród nich było  pięciu szaradzistów z brodnickiego klubu Jolka (Barbara Dzieniszewska, Wiktor Kamiński, Henryk Kołodziejski, Józef Nadratowski i Jan Tuszyński). Uczestnicy rozwiązywali różnorodne odmiany krzyżówek, wirówek, szyfrogramów, a także pantropy i zadania tematyczne. Zwycięzcą turnieju został Marcin Zieliński z Warszawy, zdobywając puchar prezydenta Grudziądza. Drugie miejsce otrzymał Tomasz Tokarski z Gdyni, zaś na miejscu trzecim uplasowała się Agnieszka Warwas z Poznania. Brodniczanka Barbara Dzieniszewska zajęła miejsce czternaste.

14 maja odbyły się I Szaradziarskie Mistrzostwa Ciechanowa. Turniej składał się z dwóch rund (75 i 55 minut), do zdobycia były 143 punkty (85 i 58). Zwycięzcą został Piotr Łojewski z Poznania (107 pkt), wyprzedzając Rafała Rogowskiego z Pabianic (93 pkt) i Sławomira Koszelewa z Ignatek (89 pkt). Klub Jolkę reprezentował Józef Nadratowski. W klasyfikacji końcowej zajął szesnaste miejsce.

Brodniczanie byli także na XVIII Szaradziarskich Mistrzostwach Pelplina, które odbyły się 3 września. Wystartowało 50 uczestników przybyłych z różnych stron kraju. Turniej składał się z dwóch 70-minutowych rund, podczas których startujący rozwiązywali łamigłówki: różnego typu krzyżówki (m.in. ażetkę, metagramową, syntezę z wyrażeniami, piosenkówkę, finkę, jolki, miszmasz, ułóż sam, zadania szyfrowane (logo-szyfrogram kreskowy, diakrostych raz-dwa-trzy, krzyżówki-szyfr, szyfrogramy) i inne (pantropy, metamorfozy, rebusy). Zwyciężył Maciej Gąska z Poniatowej. Barbara Dzieniszewska z klubu Jolka zajęła osiemnaste miejsce.