Turniej szachowy "Połam Głowę"

Turniej szachowy "Połam Głowę"

19 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy odbył się Powiatowy Turniej Szachowy „Połam Głowę”. Wzięło w nim udział  50  zawodników. Turniej przygotował i prowadził nauczyciel i instruktor szachowy Marcin Kołodziejski.

    Zawody zostały rozegrane w dwóch grupach: grupa młodsza - szkoły podstawowe, grupa starsza - szkoły ponadgimnazjalne. Rywalizowano na dystansie 7 rund, z czasem po 10 minut dla zawodnika. W kategorii klas I-III puchar zdobyła Weronika Piotrowska, na drugim miejscu uplasował się Dawid Pilewski, na trzecim Patryk Kamiński - wszyscy ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie. Filip Antczak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Brodnicy zajął piąte miejsce. W kategorii klas IV-VI puchar otrzymał Łukasz Otręba, drugie miejsce zdobył Krzysztof Nowiński, trzecie Weronika Nowińska - wszyscy ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie. Patryk Drozdowski zajął piąte miejsce, kolejno za nim Franek Tomaszewski, Julia Antczak i Michał Kupczyk, Adrian Prusak i Staś Skrzynecki - wszyscy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 .

    W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobywcą pucharu został Szymon Suchorab, drugie miejsce przypadło Patrykowi Malinowskiemu (obaj z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego), trzecie zajął Michał Sadowski z I LO (wszyscy otrzymali jednakową liczbę pkt.). Kolejne miejsca przypadły Dariuszowi Witkowskiemu i Mateuszowi Chmielewskiemu z CKZ i U, Michałowi Kamińskiemu, Łukaszowi Malgaskiemu, Wiktorowi Olszewskiemu i Witkowi Ottka z I LO.

    W klasyfikacji szkół pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Wielkim Leźnie, drugie Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Brodnicy. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I LO uplasowało się na pierwszym miejscu, na drugim CKZ i U.

   Wicestarosta Mariusz Klonowski oraz wicedyrektor szkoły Lech Witkowski, wręczyli zwycięzcom puchary, dyplomy oraz nagrody książkowe. 

   Turniej został dofinansowany ze środków powiatu brodnickiego i Stowarzyszenia Omega.

Stowarzyszenie Omega

ul. Wczasowa 1A
87-300 Brodnica
Telefon: 56 12 345 67
E-mail: zbperfekt@eisp.pl