Szach Mat w LO

Szach Mat w LO

6 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy, w którym udział wzięli uczniowie ze szkół miejskich oraz gościnnie ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie. Turniej przygotował i prowadził nauczyciel i instruktor szachowy Marcin Kołodziejski.

52 uczestników rozgrywało sześć partii w ramach 20-minutowych rund. W kategorii szkół podstawowych (kl. I - III) najlepszymi okazali się Krzysztof Grzywacz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 oraz Weronika Piotrowska ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie. Natomiast w kategorii szkół podstawowych (kl. IV-VI) na najwyższej pozycji uplasowali się Radosław Ottka i Kinga Malinowska ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie. Dyplomy otrzymali także najlepsi gimnazjaliści - Hubert Malinowski i Natalia Gutowska z Gimnazjum nr 2. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyróżnienie przypadło Michałowi Kamińskiemu i Monice Trybała z ILO.

Organizatorem zawodów było ILO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej oraz Stowarzyszenie Omega, które przygotowało dla wszystkich uczestników nagrody rzeczowe i słodkie upominki, które wręczał Mikołaj.

Stowarzyszenie Omega

ul. Wczasowa 1A
87-300 Brodnica
Telefon: 56 12 345 67
E-mail: zbperfekt@eisp.pl