Relacja z Turnieju szachowego z okazji 100-ej rocznicy uzyskania niepodległości przez Polskę

Z okazji 100-ej rocznicy uzyskania niepodległości przez Polskę, Stowarzyszenie Omega wspólnie z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 1, zorganizowało turniej szachowy. Brali w nim udział uczniowie z SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4, SP nr 7 oraz Gimnazjum nr 2 w Brodnicy. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund z czasem 10 minut dla zawodnika. Zawodnicy walczyli o puchar Burmistrza miasta Brodnicy.

Najlepszym szachistą został Hubert Malinowski z Gimnazjum nr 2 , drugie miejsce przypadło Igorowi Bałucie z SP nr 4, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Aleksander Ziemlewski z SP nr 2. Wszyscy uczestniczy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Turniej dofinansowany ze środków gminy Miasta Brodnicy i Stowarzyszenia Omega.