Rajd Brodnicki

Rajd Brodnicki

Rajdowcy na Zielonym Wzgórzu.

29 załóg rywalizowało na trasie 18. Rajdu Brodnickiego podczas ostatniego weekendu wakacji. Impreza zorganizowana przez Automobilklub Toruński we współpracy ze Stowarzyseniem Omega gościła na Zielonym Wzgórzu, gdzie zlokalizowane były start, meta oraz biuro rajdu.

Trasa rajdu, w którym wzięły udział załogi klubów i automobilklubów z całej Polski, wiodła uroczymi zakątkami Pojezierza Brodnickiego i liczyła 90 km, z czego 25 km stanowiły szturowe odcinki prób sportowych w Wielkim Głęboczku, Janówku, Zembrzu i Augustowie. Nowością, a w zasadzie powrotem do źródeł, był wybór przez organizatora na bazę rajdu kompleksu rekreacyjno-mieszkalnego Zielone Wzgórze nad Jeziorem Niskie Brodno. Można powiedzieć, że Rajd Brodnicki zatoczył koło - powiedział Jan Balcerak, prezes Automobilklubu Toruńskiego i dyrektor imprezy. - Piąty Rajd Brodnicki, a więc pierwszy po reaktywacji w 2002 roku, bazę miał właśnie w Omedze. Tej dawnej, bo miejsce to dziś wygląda zupełnie inaczej, nowocześniej i korzystniej. Tegoroczna impreza, jak ta sprzed lat, również miała rangę mistrzostw okręgu oraz dobrą frekwencję. Jednak w odróżnieniu od tamtej i jak nigdy dotychczas przebiegła punktualnie, zgodnie z harmonogramem.To trzeba uznać za duży sukces - śmieje sie szef rajdu. - Słowa uznania należą się sędziom oraz zawodnikom za dyscyplinę.

Jan Balcerak był zadowolony z przebiegu imprezy. Pochwalił doskonałe warunki bazy rajdu na Zielonym Wzgórzu i nie wykluczył możliwości skorzystania z niej podczas kolejnych Rajdów Brodnickich.

Tegoroczna rywalizacja na trasie okazała się nie mniej wymagającaniż poprzednie. Trzy załogibowiem nie ukończyły rajdu.

W 18. Rajdzie Brodnickim bezkonkurencyjni okazali sie torunianie Tomasz i Marek Szupryczyńscy na Subaru Impreza, którzy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej przed jadącymi autem Peugeot 206 Michałem Kozłowskim i Jarosławem Golderem z Automobilklubu Nowomiejskiego oraz załogą niezrzeszoną w składzie: Mateusz Kostecki i Jan Błachnio na Hondzie Civic, która zajęła trzecie miejsce.

Tomasz i Marek Szupryczyńscy zwyciężyli również w klasie 4, przed reprezentantami Rajdowego Gorzowa - Jackiem Tarazewiczem i Tymoteuszem Wojtczakiem, jadącymi Subaru Impreza oraz brodniczanami - Tadeuszem Kulką i Martą Wajdą na Audi Coupe (Automobilklub Toruński), którzy uplasowali się natrzeciej pozycji.

W pozostałych klasach zwyciężyli: kl.3. - Michał Kozłowski i Jarosław Golder na Peugeot 206 (A. Nowomiejski) przed Arturem Swedurą i Michałem Szyszykowskim na Fordzie Sierra (A. Toruński) oraz Mateuszem Bojanowskim i Mateuszem Kempińskim na Fordzie Fiesta ST (A. Toruński); kl.2Mariusz Kostecki i Jan Błachnio na Hondzie Civic (NZ), przed załogą Automobilklubu Toruńskiego: Jakub Baran i Aleksander Baran na Citroenie Saxo oraz ich klubowymi kolegami Bartoszem Makowskim i Jerzym Rogowskim na Peugeot 206. W klasie 1 najlepsi okazali się brodniczanie - Radosław Oryszczak i Łukasz Hinz na samochodzie Peugeot 106 (A. Toruński), drugie miejsce zajęli: Marek Zawadzki i Marta Stańczyk na Fiacie Seicento (A. Królewski), a trzecie Eugeniusz Kulikowski i Arkadiusz Góralski na Citroenie AX (A. Nowomiejski). W klasyfikacji klubowej zwyciężył A. Toruński (34 pkt), przed A. Nowomiejskim (25) i A. Bydgoskim (8). kolejne miejsca zajęły: 4. A. Królewski (); 5. LKT Wyczół Gościeradz (5); 6. A. Włocławski (3); 7. Rajdowy Gorzów (1)

Fotorelację z Rajdu można obejrzeć w zakładce Galeria

Stowarzyszenie Omega

ul. Wczasowa 1A
87-300 Brodnica
Telefon: 56 12 345 67
E-mail: zbperfekt@eisp.pl