Muzyczny Camping 2014

Muzyczny Camping 2014

 Blues, reggae oraz rock z elementami folku to najważniejsze składniki muzycznego menu, jakie przygotowali organizatorzy dla uczestników  tegorocznego Muzycznego Campingu. Festiwal odbędzie się na terenie kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego „Zielone Wzgórze” nad jeziorem Niskie Brodno w sobotę, 19 lipca br. Na plenerowym koncercie, który rozpocznie się o godzinie 17. wystąpią m.in. Tomek Lipiński z zespołem, Trebunie Tutki i Voo Voo, no i oczywiście obowiązkowo grupa Dżem - stały gość brodnickich festiwali. Wstęp na koncert jest bezpłatny.   

To już trzecia, po reaktywacji w 2012 roku, edycja Muzycznego Campingu, nie licząc bluesowo-rockowego meetingu w roku 2011. Po raz pierwszy jednak festiwal uzyskał tak znaczące wsparcie z zewnątrz. Impreza została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Organizatorami festiwalu są Stowarzyszenie „Omega” i Burmistrz Brodnicy a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Wicemarszałek Sejmu RP Jerzy Wenderlich, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober oraz Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz.

Impreza nawiązuje do popularnych w latach 80.i 90. ubiegłego wieku festiwali. Przypomnijmy, w roku 2012 minęło 30 lat od momentu zorganizowania pierwszego festiwalu muzyki rockowej w Brodnicy, który przez lata znany był fanom w Polsce jako Muzyczny Camping. Festiwal powstał z inicjatywy Grzegorza Grabowskiego i dzięki wsparciu organizacyjnemu Brodnickiego Domu Kultury w 1982 roku jako Rock na Pojezierzu. Od 1983 organizowany był już jako Muzyczny Camping. Obok Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie był jednym z najbardziej znanych i ważnych przeglądów muzyki młodzieżowej w PRL-u. Co roku w lipcu do Brodnicy ściągały tysiące fanów bluesa, rocka i reggae z całej Polski. Brodnica, podobnie jak Jarocin, stała się miejscem, gdzie młodzi ludzie znajdowali azyl wolności oraz odskocznię od szarej i „skrzeczącej” brakiem swobód peerelowskiej rzeczywistości. Na campingach muzycznych w Brodnicy fani rocka, bluesa i reggae mieli okazję słuchać koncertów takich zespołów jak Republika, Lombard, Stalowy Bagaż, TNT, Dżem z Ryszardem Riedlem, Zdrowa Woda, Kasa Chorych, Oddział Zamknięty, Lady Pank, Free Blues Band, Mietek Blues Band, Izrael oraz Nocna Zmiana Bluesa, która od 1983 roku z liderem Sławkiem Wierzcholskim była stałym gościem festiwalu. Na festiwale do Brodnicy w połowie lat 80. przyjeżdżali również Stanisław Sojka, Martyna Jakubowicz, Tadeusz Nalepa, Jan i Józef Skrzekowie.

Muzyczny Camping znakomicie odnalazł się we współczesnej formule, po reaktywacji. Poprzednie edycje - w 2012 i 2013 roku - zgromadziły tysiące fanów z całej Polski. Organizatorzy mają nadzieję, że tak będzie również i tym razem. Optymizm ten nie jest pozbawiony podstaw, ponieważ na festiwalowej scenie będzie sporo się działo. Od godz. 17. zagrają kolejno: zespół Parassol - wschodząca gwiazda polskiego reggae, formacja powstała w Solcu Kujawskim, a aktualnie rezyduje w Toruniu; Rozes - zespół rockowy z Brodnicy, który będzie lokalnym akcentem festiwalowego koncertu; Habakuk - grupa reprezentująca klasykę polskiego reggae; Trebunie Tutki i Voo Voo - zespoły, które w interesujący sposób łączą muzykę folkową z rockiem; Dżem - gwiazda polskiego bluesa, grupa na stałe związana z Muzycznym Campingiem; oraz Tomek Lipiński (wokalista, gitarzysta, lider i współzałożyciel grup: Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness), który na brodnickiej scenie wystąpi z zespołem. Festiwalowy koncert zakończy się po północy.

Zapraszamy na stronę Muzycznego Camping www.muzyczny-camping.pl

nasz profil na facebook'u  www.facebook.com/BrodnicaMuzycznyCamping/

i portalu youtube www.youtube.com/user/muzycznycamping/

 Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz z Gminy Miasta Brodnica

KONTAKT:

- Grabowski Grzegorz –  606815973; g.grabowski@jordanki.torun.pl

- Paweł Zaniecki – 697089928; muzycznycamping@gmail.com

- Przemysław Majchrzak – 606828319, przemo66@gmail.com

 

 

 

Stowarzyszenie Omega

ul. Wczasowa 1A
87-300 Brodnica
Telefon: 56 12 345 67
E-mail: zbperfekt@eisp.pl