IX Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza

IX Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu zorganizowało 12 maja IX Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza, pod patronatem marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego. Sobotni turniej główny zgromadził rekordową liczbę uczestników. 62 szaradzistów rozwiązywało różne odmiany krzyżówek, wirówek, szyfrogramów, a także pantropy, krzyżówki tematyczne i rebusy. Z zestawem mistrzowskim najlepiej poradził sobie Dawid Kupiec z Warszawy, otrzymując puchar prezydenta Grudziądza (113 pkt na 118 możliwych). Drugie miejsce i puchar przewodniczącego Rady Miejskiej zdobył Paweł Kustroń z Krakowa (99 pkt), a miejsce trzecie i puchar dyrektora OPP – Maciej Gąska z Poniatowej (93 pkt). Z Brodnickiego Klubu ,,Jolka” na mistrzostwa przyjechało siedem osób. Barbara Dzieniszewska uplasowała się na 20 miejscu, Marcin Kołodziejski na 40, Andrzej Nyka 42. Henryk Kołodziejski, Jan Tuszyński, Krzysztof Zawadzki i Ewelina Weber zajęli dalsze miejsca. Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Wyniki:

1. Dawid Kupiec - Warszawa - 69 + 44 = 113

2. Paweł Kustroń - Kraków - 55 + 44 = 99

3. Maciej Gąska - Poniatowa - 56 + 37 = 93

4. Sławomir Koszelew - Ignatki - 50 + 38 = 88

5. Agnieszka Warwas - Poznań - 49 + 37 = 86

6. Rafał Rogowski - Pabianice - 43 + 39 = 82

7. Robert Kozieł - Sosnowiec - 44 + 31 = 75

8. Jerzy Dymek - Olsztyn - 45 + 28 = 73

9. Karolina Wierzbowska - Pruszków - 40 + 32 = 72

10. Krystyna Moś - Piekary Śląskie - 43 + 27 = 70

11. Robert Romanowski - Płock - 39 + 31 = 70

12. Eugeniusz Wróblewski - Inowrocław - 34 + 34 = 68

13. Tomasz Wiśniewski - Chełmża - 36 + 31 = 67

14. Bożena Kraskowska - Krusze - 33 + 28 = 61

15. Małgorzata Antczak-Kęsy - Pyzdry - 28 + 30 = 58

16. Stanisław Osyda - Katowice - 27 + 27 = 54

17. Andrzej Boniecki - Toruń - 25 + 28 = 53

18. Tomasz Cerk - Grudziądz - 29 + 23 = 52

19. Beata Grochowska - Poznań - 26 + 24 = 50

20. Barbara Dzieniszewska - Brodnica - 30 + 19 = 49

21. Barbara Bałka - Warszawa - 26 + 23 = 49

22.    Agnieszka Kruk - Gdynia - 23 + 26 = 49

23. Stanisław Krusiński - Lublin - 32 + 15 = 47

24. Zbigniew Włodkowski - Bydgoszcz - 22 + 24 = 46

25. Alicja Stiller - Poznań - 22 + 23 = 45

26. Aleksandra Pietkiewicz - Bydgoszcz - 22 + 21 = 43

27. Małgorzata Taflińska - Toruń - 23 + 20 = 43

28. Adrian Grochowski - Toruń - 24 + 18 = 42

29. Grażyna Mikołajczyk - Płock - 18 + 23 = 41

30. Małgorzata Pączek - Gdańsk - 18 + 23 = 41

31. Zdzisław Waśniewski - Pelplin - 25 + 16 = 41

32. Arkadiusz Zieliński - Grudziądz - 22 + 19 = 41

33. Elżbieta Grudzień - Elbląg - 16 + 24 = 40

34. Władysław Woźniak - Sosnowiec - 26 + 14 = 40

35. Mirosław Norwajszas - Szczecin - 21 + 18 = 39

36. Jarosław Witt - Bydgoszcz - 19 + 20 = 39

37. Adam Sulerzycki - Grudziądz - 26 + 11 = 37

38.  Danuta Żebrowska - Jastrowie - 15 + 22 = 37

39. Tomasz Pawlaczyk - Bydgoszcz - 21 + 15 = 36

40. Marcin Kołodziejski - Brodnica - 18 + 17 = 35

41. Mirosław Ossowski - Skórcz - 19 + 15 = 34

42. Elżbieta Bugajna - Ramleje - 16 + 16 = 32

43.  Andrzej Nyka - Brodnica - 13 + 19 = 32

44. Wojciech Gołęcki - Inowrocław - 15 + 16 = 31

45. Waldemar Zieleniewski - Białystok - 15 + 15 = 30

46. Ewa Charczyńska - Bydgoszcz - 15 + 14 = 29

47. Krzysztof Zawadzki - Sampława - 13 + 15 = 28

48. Marek Plit - Bydgoszcz - 18 + 9 = 27

49.  Zdzisław Radecki - Owidz - 12 + 15 = 27

50. Marek Zmysłowski - Niemcz - 12 + 13 = 25

51. Grzegorz Gurzyński - Toruń - 11 + 12 = 23

52.  Henryk Kołodziejski - Brodnica - 8 + 15 = 23

53.  Jan Tuszyński - Brodnica - 11 + 12 = 23

54. Waldemar Warnke - Pelplin - 7 + 12 = 19

55.  Alina Wierzbowska - Płock - 11 + 8 = 19

56. Ewelina Weber - Brodnica - 8 + 7 = 15

57. Mariola Gąsior - Grudziądz - 5 + 9 = 14

58.  Witold Kamiński - Gdańsk - 5 + 9 = 14

59. Anna Kobylarz - Płock - 7 + 6 = 13

60. Monika Maćkowska - Bydgoszcz - 6 + 6 = 12

61. Bernadeta Proczek - Bydgoszcz - 3 + 6 = 9

62. Jakub Długosz - Gdynia - 0 + 0 = 0

Stowarzyszenie Omega

ul. Wczasowa 1A
87-300 Brodnica
Telefon: 56 12 345 67
E-mail: zbperfekt@eisp.pl